Úvod » Zdravé oleje » Olej z čiernej ríbezle


        

Olej z čiernej ríbezle

skladom

 

Číslo produktu: 049

Olej z čiernej ríbezle lisovaný za studena  zo semien čiernych ríbezlí BIO.  Olej je propagovaný ako účinný prostriedok na liečbu najrôznejších ochorení, vrátane candida, únavy, vysokého krvný tlak, bolesti a zápalov, kožných ochorení. Obmedzený počet vedeckých štúdií nám poskytuje len určité množstvo informácií, ktoré môžu vrhnúť  svetlo na možné prínosy používania oleja zo semien čiernych ríbezlí.

Obsah oleja:

  • Olej obsahuje esenciálne mastné kyseliny, rutín a ďalšie flavonoidy a vysoké množstvo vitamínu C. Esenciálne mastné kyseliny  sa často odporúčajú vo forme kapsúl rybieho oleja ako prínos pre kardiovaskulárny a imunitný systém . Olej je prírodným zdrojom gama-linolénovej kyseliny (GLA), omega-6 tukov, ktoré  sa môžu  ťažko získavať stravou. Flavonoidy tiež ukazujú výhody pre kardiovaskulárne zdravie, flavonoidy a vitamín C sú silné antioxidanty. Antioxidanty chránia pred voľnými radikálmi, ktoré môžu spôsobiť poškodenie buniek a choroby.

Koža, nechty a vlasy

  • Lekár Andrew Weil uvádza na svojich internetových stránkach, že olej z čiernych ríbezlí  môže byť účinný pri liečbe ekzémov, lupienky a ďalších kožných ochorení. Mnoho webových stránok odporúčame 100% prírodný olej pre tieto účely . Weil tiež odporúča olej pre slabé a lámavé  a suché nechty, krehké, vypadávajúce a preriedené vlasy.
  • Artritída
  • Štúdia zverejnená v roku 2003 Vydanie reumatológie našla miernu podporu účinnosti GLA v liečbe reumatoidnej artritídy. GLA vyzerá sľubne na zníženie bolesti, stuhnutosti kĺbov a svalov. Pacienti s reumatoidnou artritídou si často hľadajú alternatívy k liekovej terapie, ako lieky predpísané na liečbu tohto autoimunitného ochorenia, ktoré môžu mať typicky  toxické účinky.

Protinádorové vlastnosti

  • Štúdie in vitro ukázali, že extrakt môže zabrániť šíreniu rakoviny prsníka a rakoviny hrubého čreva bunky. Vedci sa domnievajú , že tento účinok je kvôli vysokému obsahu vitamínu C.
  • Protizápalové vlastnosti

Lekár Andrew Weil uvádza, že GLA je účinný protizápalový prostriedok bez vedľajších účinkov protizápalových liekov. Telo skutočne používa GLA , aby si vytvorilo vlastné protizápalové lieky. Weil predpisuje pri zápalových autoimunitných ochorení denne konzumovať 500 až 1000 mg čiernych ríbezlí alebo 1 až 2 lyžičky oleja.